הילה לתינוק

לעוף רחוק - המרכז לשיפור כישורים

צעד ראשון להצלחה טמון בהחלטה לחולל שינוי...

סוגי מגע וחשיפה למרקמים

לא פעם אני מדגישה בפני ההורים עד כמה חשוב לחשוף את התינוק לגירויים ומרקמים שונים עוד מגיל קטן. בגוף האדם ישנה מערכת הנקראת המערכת הטקטילית והיא האחראית על תחושת המגע על גבי העור. המערכת הטקטילית הינה בעצם חוש המישוש, המגע העדין על העור, הגוף קולט את המגע (דרך מערכת העצבים) ומעביר את המסר (מגע, לחץ, טמפרטורה, כאב, חוזק, רכות..) דרך הקולטנים הנמצאים על גביי העור, מעבירים את המידע למוח, והמוח משדר לנו דרך הגוף בתנועה (מוטורית) האם זה גירוי שאנו אוהבים או אוהבים פחות.

סדנת עיסוי תינוקות

לעיסוי התינוקות חשיבות רבה. עיסוי תינוקות עוזר בהקלה על כאבי בטן כתוצאה מגזים וקוליק, תורם לאיכות השינה ומחזק את הקשר בין האם לתינוק.

סדנת ליווי התפתחותי לתינוקות

הסדנאות הינן חוויה מהנה שמספקת מפגש קבוצתי וחברתי, חד שבועי, של ההורים והתינוקות. ליווי התפתחותי זו ההזדמנות שלנו כהורים, לספק לילדנו את הבסיס האיתן שילווה אותו במהלך חייו כדי שהתינוק יגיע למימוש מלא של הפוטנציאל שלו. המפגש מתקיים באווירה משפחתית תומכת, חמה ורגועה.

ליווי לאחר לידה

אנחנו כל כך עסוקים בלעבור את הלידה, ואנחנו לא חושבים על ה"אחר כך"... בבית החולים אנו המומים מההמולה, מהצוות הרפואי והמבקרים, אך כשאנו חוזרים הביתה והכל שקט מתחילים החששות, ההססנות וחוסר הביטחון לפעום בקרבנו. הליווי מתייחס לצורכי המשפחה ככלל תוך התייחסות לצרכים האישיים של כל אחד מבני המשפחה כפרט.

חברותא - גן עם אמא

מפגשים באווירה ביתית ותומכת לגילאי לידה עד שנה. המפגשים מאפשרים למידה משותפת של ההורה והילד. בכל מפגש ניגע בנושא התפתחותי המותאם לקבוצת הגיל. המפגשים מתאימים לאימהות בכל שלב של חופשת הלידה.