הטיפולים

לעוף רחוק - המרכז לשיפור כישורים

צעד ראשון להצלחה טמון בהחלטה לחולל שינוי...

פחד הוא תחושה רגשית ופיזיולוגית טבעית, הקיימת אצל בני אדם הנחשפים לאיום פיזי או מנטלי. תחושת הפחד היא הישרדותית, ומשמשת כאמצעי להרחקתנו ממצבי סכנה.

לעתים הפחד הטבעי והבריא הופך לכזה שקשה להתגבר עליו, או הופך לחרדה המובילה לתגובות פיזיות ולתחושות מנטליות קשות, להימנעות מחיי יומיום תקינים ולמצבים של רצון לברוח, קיפאון ושיתוק, חוסר יכולת להישאר לבד, ואצל ילדים – גם להרטבות לילה ולהפסקת דיבור. במקרים כאלה נדרש טיפול, הניתן בדרכים שונות בהתאם למצב המטופל, לסימפטומים שלו ולאופי המדויק של הבעיה ממנה הוא סובל.


טיפול בחרדה מתוך היכרות מעמיקה עם הבעיה.

אנו במרכז "לעוף רחוק" בבאר שבע מטפלים בפחדים ובחרדות על ידי אבחון מעמיק הכולל הבנה של מקור הפחד, לפני הכל, את הסיבות לקיומו ואת התחושות שהוא מעורר.

אנו מבקשים להבין את ההשלכות של הפחד והחרדה אצל המטופל, ומתוך כך להתאים לו שיטת טיפול ולספק לו כלים להתמודדות עם מצבים מפחידים או מעוררי חרדה – אותם ניתן ליישם מיידית ולהתקדם עד לתחושת הקלה.


סיפור הצלחה טיפול בחרדות ופחדים

התמודדות מוצלחת עם חרדה בעקבות טיפול משולב

א' בת העשר הגיעה למרכז "לעוף רחוק" כשהיא סובלת מחרדות מזה זמן רב. א' מתגוררת באזור עימות, ובעקבות האזעקות והעובדה כי אין בביתה ממ"ד –  סבלה מחרדה שהתפתחה לסירוב להישאר לבד בבית ולו לכמה רגעים, או לחזור הביתה מבית הספר לבדה, גם בתקופות שקטות. היא סירבה לצאת לטיולים של בית הספר ולפעילויות שונות אשר התקיימו מחוץ לאזור שבו חשה סוג מסוים של ביטחון, בדרך כלל בצמוד להוריה.

בעקבות החרדה ממנה סבלה, בכל יום הלכה א' לחברה או לסבתה לאחר הלימודים, שם המתינה להוריה עד שיחזרו מהעבודה. החרדות השפיעו לא רק על תחושתה הכללית אלא גם על ההישגים הלימודיים של א', למרות היותה ילדה בעלת ידע נרחב וכישורים רבים.


העבודה עם א' התבצעה במספר דרכים:

·       אימון ממוקד לטיפול בכישורים פיזיים, הקניית אסטרטגיות לשיפור הלמידה

המשפרים את יכולות הלמידה

·       איזון תחושתי, לטיפול ברגישות שמיעתית וטקטילית, ובעיות שיווי משקל מהן סבלה

·       שימוש בטכניקות מעולם ה-NLP ושיטת "מוח אחד" להתמודדות עם פחד וחרדה


לאחר תקופה רציפה של מפגשים, הצליחה א' לחזור הביתה בכוחות עצמה ולהישאר לבדה, ואף השגיחה על אחותה הקטנה למשך פרק זמן מוגבל. לקראת סיום המפגשים, א' חוותה תקופה נוספת של אזעקות, איתה התמודדה בהצלחה בעקבות תחושת ההגנה הגוברת שפיתחה. היא החלה לצאת בשמחה לטיולים ולפעילויות של בית הספר, וההישגים הלימודיים שלה השתפרו באופן מעורר התפעלות.


על מרכז "לעוף רחוק" בבאר שבע

"לעוף רחוק" הוא מרכז טיפולי הממוקם בעיר העתיקה בבאר שבע ומתמחה בפתרון בעיות רגשיות, בריאותיות, התנהגותיות, ומצבים שונים המעכבים את ההצלחה והגשמת מטרות החיים, בכל גיל. אנו מסייעים למטופלינו להכיר ולהתמודד עם אתגרים מגוונים, ומחזירים יחד את ההבנה שהבחירה בשינוי נמצאת בידיהם. תפקידנו הוא לסייע להם בדרך.

הטיפולים במרכז אינם תרופתיים, ומבוססים על הבנת הבעיות ושינוי דפוסי החשיבה שהובילו אליהן, עד ליצירת שינוי אמיתי וקבוע.

מעוניינים באבחון וטיפול בחרדות ופחדים?

לתיאום פגישת יעוץ לחצו כאן.