הטיפולים

לעוף רחוק - המרכז לשיפור כישורים

צעד ראשון להצלחה טמון בהחלטה לחולל שינוי...

שיטת אירלן מיועדת לטיפול בקשיים בעיבוד החזותי. קשיים אלה מופיעים אצל אדם הסובל מתסמונת אירלן, שבה המוח מתקשה לעבד מידע – ונוצרות בעיות העלולות להתפרש כלקויות למידה או כליקויים חברתיים ורגשיים.

תסמונת אירלן מלווה גם בסימפטומים פיזיים כמו כאבי ראש, עייפות יתר, בחילות, סחרחורות, חוסר מנוחה וקשיים נוספים, והיא עשויה להביא לסכנת חיים כאשר אדם מתקשה בעיבוד סיטואציות כמו חציית כביש בטוחה או מצבים בעייתיים אחרים.

תסמונת אירלן אינה בעיה בראייה – מקורה הוא במוח ובדרך שבה הוא מעבד מידע חזותי. התסמונת לא ניתנת לאבחון באמצעים הרגילים, ולכן לא מעט פעמים המטופל מקבל אבחנה שגויה בעקבות הקשיים שהוא חווה, ובעקבותיה גם עובר טיפול לא נכון.


מקור הבעיה: עיבוד הצבעים במוח.

אצל אנשים רבים, המוח לא מצליח לעבד ביעילות צבע אחד או כמה מהצבעים הנמצאים ברצף קרני האור, וכך נוצרים עיוותים בתפיסה החזותית שלהם. קושי זה גורם לתופעות שנתפסות בטעות כליקויים רגשיים או פיזיים אחרים, וגם לרגישות לאור.

כדי לפתור את הבעיה, יש לאתר את הצבעים שאינם מעובדים היטב, ולבצע התאמה אישית של מסנני צבע המסייעים למוח בפעילותו. כאשר האבחון נכון, הפיתרון עשוי להיות מהיר מאוד: בעזרת משקפיים מיוחדים שבהם מורכבות עדשות בצבעים המתאימים, המטופל יכול להתגבר על הבעיה בקלות, ולחוות שיפור מרחיק לכת בחיים בכלל וביכולות התנהלות בפרט.

סיפור הצלחה שיטת אירלן

אבחון נכון של תסמונת אירלן הוביל לטיפול מדויק ויעיל

ר' בת העשר הגיעה למרכז "לעוף רחוק" בעקבות תחושה שהיא אינה רואה היטב. היא סבלה מכאבי ראש, התפרצויות זעם תכופות ותחושה כללית של קושי בהתנהלות היומיומית. לאחר בדיקות עיניים אצל רופאים ובדיקות EEG ו-MRI שנמצאו תקינות, היא נשלחה גם לבדיקה פסיכולוגית מחשש שהבעיה רגשית, אך הפסיכולוגית שללה גם את האפשרות הזו.

לאחר שביצענו אבחון בשיטת אירלן ובדקנו את יכולות העיבוד החזותי של ר', המסקנה היתה כי היא סובלת מקושי בתחום זה. לאחר שהותאמו לה משקפיים מיוחדים, כל התופעות מהן סבלה – נעלמו כלא היו.

אנו מאמינים שאפשר גם אחרת, ויש למצות את החיים מתוך אושר ושמחה.

 

על מרכז "לעוף רחוק" בבאר שבע

"לעוף רחוק" הינו מרכז ייחודי הממוקם בעיר העתיקה בבאר שבע, לאבחון ולטיפול בקשיים אותם חווים אנשים בכל הגילאים, בכל שלב בחיים. אנו מטפלים בבעיות כמו לקויות למידה, הפרעות קשב וריכוז, חוסר ביטחון עצמי, חרדות ופחדים, שיקום פיזי ועוד.

הטיפול במרכז "לעוף רחוק" אינו תרופתי, ונובע מתוך היכרות והבנה של מקור הבעיה, ותהליך יסודי המתחיל מהשורש ועד להשגת פיתרון אמיתי וארוך טווח.


מעוניינים באבחון בשיטת אירלן?

לתיאום פגישת יעוץ לחצו כאן.