קורסים וסדנאות

לעוף רחוק - המרכז לשיפור כישורים

צעד ראשון להצלחה טמון בהחלטה לחולל שינוי...

קורסים וסדנאות


הדסה 21, העיר-העתיקה, באר שבע
המרכז: 08-8599717
נייד: 052-6750005
דוא"ל: Info@flyfar.co.il

 

שיטת RGM

שיטתו של רוני גרדינר (RGM) היא שיטה תרפיסטית לשימור, שיפור וקידום המוח והגוף. השיטה מיועדת לטיפול בבעיות קשב וריכוז, קואורדינציה, תנועתיות דו-צדדית, בעיות איזון, זיכרון, דימוי גוף ומודעות פיזית, יכולות דיבור וקריאה, שיפור מיומנויות מוטוריות ועוד.

שיטת RGM היא שיטה רב-חושית, בה מעורבים חוש השמיעה והראייה, יחד עם תנועתיות הפועלת בשילוב מוסיקה וקצב. הטיפול משלב מספר פעולות בו זמנית, המעודדות קואורדינציה וכוללות קריאת מילים וסמלים, הגיית צלילים בקול ושימוש במיומנויות כמו זיכרון, תשומת לב, קשב וריכוז – הכל בליווי מוזיקה, קצב והנאה.

על ידי אימון חווייתי המשלב בין תנועות פיזיות, חשיבה ומוזיקה, אנו משפרים את זרימת הדם למוח ואת התפתחותו, ומסייעים בבנייה מחודשת של האמונה העצמית ביכולותיו של המטופל ובביטחון העצמי שלו. המפגש יכול להתקיים באופן פרטני או קבוצתי, בהתאם למטרות.


איך זה עובד?

שיטת RGM מבוססת על תנועות המתאימות לתבנית, כאשר לכל תנועה מותאם סמל מצויר, ולכל סמל ותנועה יש שם. המטופלים באמצעות השיטה עוקבים אחר התבניות, מבצעים את התנועות המיוצגות על ידי סמלים ושמות ומבטאים את שמותיהן.

הביצוע מלווה במוזיקה, ולכן על המשתתפים לבצע את המשימה ולזכור את התנועה ואת שמה, כשהם מתואמים עם הקצב תוך שמירה על קשב, ריכוז ומיקוד לאורך זמן. לעתים מתבלבלים בביצוע בעקבות מחשבות אקראיות החולפות במוח. תוך כדי הביצוע, המשתתפים מאמנים את המוח להישאר ממוקד בתהליך, ובמקרה של פעילות קבוצתית – גם להישאר מתואמים עם שאר חברי הקבוצה, דבר המקדם תקשורת בינאישית מיטבית.


למי זה מתאים?

הטיפול בשיטת RGM גמיש מאוד וניתן לתרגול בעמידה או בישיבה, מבלי לגרוע מהאפקטיביות שלה. היא מתאימה לאנשים המעוניינים לשמר ולשפר תפקודים שונים, ולטיפול בסוגים שונים של בעיות כמו פגיעה מוחית, פיזית או לקויות מגוונות, וכן עבור מטופלים קשישים, נשים בהריון ולאחר לידה, ילדים קטנים ועוד.


טיפול אפקטיבי בהפרעות קשב וריכוז, ללא תרופות

 

סיפור הצלחה RGM

י' בן ה- 12 התחיל להגיע למפגשים במרכז "לעוף רחוק" כשהוא סובל מחוסר שקט פיזי, בעיות קשב וריכוז וחוסר יכולת לדחות סיפוקים. כל מטלה נראתה לו עמוסה ובלתי ניתנת לפתרון, וכל אי הצלחה הובילה אותו לתסכול מוקצן ולמצבי פחד וחרדה.

י' החל להתאמן בשיטת RGM כשהוא לא רגוע, ומבצע תנועות מיותרות רבות בידיים וברגליים. לאחר תקופה של אימון קבוע, הצליח י' לשמור על רוגע ולבצע את התרגילים בהצלחה, ללא השפעה על מצב הרוח גם לאחר ביצוע טעויות, תוך שמירה על קשב וריכוז לאורך כל התרגול. זאת, משום שהפנים את הרעיון שטעות נועדה ללמידה והתקדמות.


על מרכז "לעוף רחוק" בבאר שבע

מרכז "לעוף רחוק" מתמחה בטיפול בבעיות מסוגים שונים, לאנשים שמבקשים להתקדם, להתפתח ולהגשים את עצמם, אך נתקלים בקשיים בדרך.

המרכז מטפל בבעיות התנהגותיות, רגשיות, בעיות קשב וריכוז, חוסר ביטחון, חרדות, בעיות בריאות ועוד – ללא שום שימוש בתרופות, על ידי איתור מדויק של מקור הבעיה ושינוי דפוסים קבועים כדי להתגבר עליה, עד להצלחה.

 

מעוניינים לחוות מפגש מרתק, מפגש שהוא כולו חוויה בשיטת RGM?

לתיאום פגישת יעוץ לחצו כאן.