הטיפולים

לעוף רחוק - המרכז לשיפור כישורים

צעד ראשון להצלחה טמון בהחלטה לחולל שינוי...

הגישה הנוירו-התפתחותית מסייעת לשיפור הכישורים החברתיים, ההתנהגותיים, הלימודיים והרגשיים באופן משמעותי, ללא שימוש בתרופות.

אבחון לקויות בביצוע מסוגים שונים יכול לסייע לילדים ולמבוגרים להתקדם, ללמוד ולחיות טוב יותר. אולם לעתים, הגדרה מסוימת שניתנת למטופל (למשל – כסובל מדיסלקציה, הפרעות קשב וריכוז, דיסגרפיה ועוד) עלולה להפוך ל"תווית" המוצמדת אליו וגוררת בעקבותיה ציפייה להתנהגות בהתאם. בנוסף, טיפול סטנדרטי מתמודד בדרך כלל רק עם הסימפטומים ולא עם הבעיה עצמה, ואין ניסיון להבין אותה כלל.

בגישה הנוירו-התפתחותית פועלים להבין את מקור הבעיות ולטפל בהן מהשורש.


שינוי ושיפור דרך התנסות מעשית.

טיפול בשיטה נוירו-התפתחותית עושה שימוש בהתנסויות של הילד בסביבתו, במטרה לזהות את ההתנסויות האפקטיביות ביותר לפיתוח תפקודיו הבסיסיים ולהפעיל אותם על פי הצורך – מתוך הבנה שכל תפקוד זקוק לאימון המתאים כדי להתפתח. שיטה זו מביאה לשיפור הכישורים החברתיים, ההתנהגותיים, הלימודיים והרגשיים באופן משמעותי.


להבין את מקור הבעיה – ולנצח אותה.

סיפור הצלחה נוירו התפתחותי

י' בן ה- 11 הגיע לטיפול במרכז "לעוף רחוק", בשל בעיית בריחת צואה בבית ולעתים גם בבית הספר. הבעיה יצרה אצלו קשיים חברתיים והתנהגותיים, התפתח אצלו חוסר ביטחון, הוא הפך להיות מסוגר ונגרם לו קושי רב בהתמודדות מול המשפחה.

במפגשים עם י' התמקדנו בצורך שלו להיות בשליטה מול איבוד שליטה, הרצון לחוש את הגוף והדרכים להיות קשוב לגוף. לאחר מספר מפגשים, תדירות ה"בריחות" ירדה משמעותית – ובהמשך הן פסקו לחלוטין. י' חש הקלה עצומה, יחסיו עם חבריו השתפרו, הביטחון העצמי שלו התגבר, וכך גם תחושת השמחה והגאווה.

על מרכז "לעוף רחוק" בבאר שבע

"לעוף רחוק" הוא מרכז טיפולי הממוקם בעיר העתיקה בבאר שבע ומיועד לבני כל הגילאים, בכל שלב בחייהם, הסובלים מקשיים העומדים בדרכם להגשמת מטרות לימודיות, מקצועיות או אישיות. אנו מטפלים בלקויות למידה, הפרעות קשב וריכוז, בעיות של חוסר ביטחון ודימוי עצמי נמוך, חרדות, דיכאון, קשיים פיזיים, שיקום לאחר פגיעה ועוד.

הטיפולים במרכז "לעוף רחוק" אינם תרופתיים, ומבוססים על הבנה מעמיקה של שורש הבעיה ושינוי דפוסי חשיבה והתנהגות, במטרה ליצור שיפור אמיתי מהיסוד.

 

מעוניינים בטיפול בשיטה נוירו-התפתחותית?

לתיאום פגישת יעוץ לחצו כאן.